Často kladené otázky a informácie

Aký materiál sa používa na výrobu kotercov?

Konštrukcia kotercov je zhotovená z hliníkových uzavretých jäklov 25x25x2mm. Na zvislé mriežky sú použité uzavreté hliníkové kruhové tyče priemer 16x2mm, vrchné vodorovné nosníky sú taktiež z hliníkových uzavretých profilov 25x25x2mm.

Na vodorovné výstuhy rámov a dverí sú použité hliníkové uzavreté profily 25x25x2mm. Medzery medzi kruhovými profilmi v mreži sú 80-85 mm. Rámy sú navzájom spájané skrutkami, nitmi, spojkami, a zosilnené výstuhami v každom spoji pre väčšiu odolnosť a pevnosť.

Na steny ktoré sú plné sa používajú špeciálne hliníkové sendvičové DiBond dosky o hrúbke 3mm ( štandard biela farba alebo rôzne farby a dekory) ktoré taktiež nepodliehajú korózii a sú bez údržbové pevné. Na strechu kotercov používame taktiež tieto hliníkové DiBond dosky v hrúbke 3mm v bielej farbe a na vyžiadanie trapézový zinkový plech.

Ako pripraviť podklad pod koterec?

Je potrebné pripraviť vodorovnú plochu pod koterec U nás sa dá hliníkový koterec objednať s podlahou alebo aj bez nej.

  • Koterec je možné postaviť na betónovú dosku. Betónová doska by mala byť min. o 5-10 cm širšia a o 5-10 cm dlhšia ako vonkajší rozmer koterca.
  • Koterec môže byť postavený aj na vydláždenej ploche zámkovou dlažbou , obkladom
  • Betónové pätky o rozmere min. 30 x 30 cm umiestnené v rohoch pri väčších kotercoch aj v strede koterca a v strede koterca po dĺžke, aby sa podlaha neprehýbala. Ideálne je terén do výšky pätiek vyrovnať štrkom alebo jemným kamením, aby bola podlaha podopretá po celej svojej ploche.
  • Poprípade môže byť koterec umiestnený na rovnej ploche vysypanej dostatočne hrubou vrstvou jemného kamenia, ktoré je mechanicky udupané

Potrebné je zaistiť ukotvenie (prichytenie) koterca do podkladu na ktorom je postavený. Z toho dôvodu odporúčame mať pod koterec pripravené aspoň betónové pätky. Koterce postavené na dlaždiciach môžeme ukotviť pomocou zatĺkacích zemných kotiev s dĺžkou cca 60-70 cm. Tieto kotvy je možné použiť na miestach, kde je hlina. V prípade, že sú tam kamene, rozvody a iné prekážky, tak tento spôsob prichytenia nie je možné použiť.

Kotviaci materiál kotercov nie je súčasťou dodávky. Je možné ho u nás doobjednať.( v sekcii….naše produkty/príslušenstvo)

Koľko stojí doprava a montáž?

Doprava v rámci Slovenka je dohodou. Dodanie do ČR a ostatných krajín EÚ je spoplatnené na základe aktuálneho cenníka.

Montáž koterca si zákazník robí svojpomocne – na základe montážneho plánu pospája pripravené hotové rámy koterca priloženým spojovacím materiálom

Aká je dodacia doba?

Koterce sú vyrábané na zákazku preto doba dodania hliníkových kotercov trvá priemerne 10-15 dní od objednania, závisí od vyťaženosti výroby a sezónnosti.

Ako sa dozviem, kedy mi koterec priveziete?

O termíne dodania Vás budeme informovať cca 2-5 dní vopred telefonicky alebo e-mailom. Termín dodania zaslaný e-mailom nám, prosím, vždy potvrďte.

Aká je možnosť platby?

Naše produkty je možné zaplatiť týmito spôsobmi:

  • Na základe vystavenej zálohovej faktúry prevodom na účet (zľava 5% z ceny objednávky)
  • V hotovosti v deň dovozu ( dobierka)
  • Zálohová platba vo výške 30% prevodom na účet a doplatok 70% v hotovosti pri dovoze voliéry (zľava 3% z ceny objednávky)
Kde sú hliníkové koterce vyrábané?

Hliníkové Koterce a boxy sú vyrábané výhradne na Slovensku v Ilavskom okrese. Sme rodinná firma ktorá sa zaoberá výrobou hliníkových produktov cca 8 rokov a predtým sa venovala výrobou z ocele a neželezných kovov.

U nás máme pod úplnou kontrolou celú výrobu ako aj spracovanie objednávok a bezproblémové dodanie k zákazníkovi. Preto vieme zaručiť kvalitu, bezproblémové dodanie a výrobu našich produktov ako aj bezkonkurenčnú cenu v danom segmente

SME PRIAMO VÝROBCOVIA A NIE PREDAJCOVIA!!!!

Môžem si koterec vyzdvihnúť osobne u Vás?

Áno osobné vyzdvihnutie je možné priamo u nás. Pri osobnom vyzdvihnutí poskytujeme zľavu 10% z ceny objednávky

Ako spraviť objednávku?

Najjednoduchšie pre Vás je prostredníctvom konfigurátora na našej stránke, prípadne e-mailom.

Prejdite do záložky „Naše produkty/Hliníkové koterce“. Vyberte si koterec, ktorý Vám najlepšie vyhovuje čo sa týka rozmerov. U kotercov je možné následne v konfigurovať výplne stien, strecha, podlaha, dvere, kotvenie, zvoliť farbu výplne a ďalšie doplnky a služby. Po kliknutí na „OBJEDAŤ“ stačí vyplniť fakturačné údaje, adresu dodania, spôsob platby, tel. a e-mail, na ktorý Vám po odoslaní objednávky do 24 hodín pošleme potvrdenie vašej objednávky.

Akú veľkosť hliníkové koterca a boxu vybrať?

Čím väčší koterec a box, tým lepšie pre Vášho psíka. Záleží aj na tom aké sú vaše priestorové možnosti a koľko času bude tráviť vo vnútri koterca alebo boxu a aké veľké plemeno psíka doma máte.

Ak bude váš psík zavretý v koterci len chvíľu napr. počas návštevy alebo je psík menšieho vzrastu, tak bude stačiť aj menší koterec. Ak však plánujete psíka do koterca zatvárať na dlhšie, alebo je väčšieho vzrastu zvoľte radšej väčší koterec.

Najobľúbenejším kotercom u našich zákazníkov je koterec v rozmeroch 2x2m s podlahou

Je hliníkový koterec alebo box pre psa bezpečný?

Áno. Naše koterce a boxy sú konštruované tak, aby bol pes vo vnútri v bezpečí a neublížil si. Koterce našej výroby majú vždy zvisle orientované profily v mreži, čo zabezpečuje ich bezpečnosť.

Na trhu môžete naraziť aj na koterce s vodorovne orientovanými profilmi v mreži, alebo skonštruované z rôznych sieťovín a kary rohoží ktoré podľa nášho názoru nie sú úplne bezpečné pre zvieratá. U týchto typov reálne hrozí, že psovi uviazne hlava, labka medzi profilmi a sieťami a môže sa obesiť alebo si zlomiť labku.

V prípade zvislých profilov v mreži toto riziko nehrozí.